برخورد شدید اپل با اپلیکیشن‌هایی که قابلیت فیلم‌برداری از صفحه نمایش کاربر را دارند

سه شنبه, 23 بهمن 1397 ساعت 11:51 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بعد از منتشر شدن خبری درباره‌ی فیلم‌برداری از صفحه‌نمایش کاربران از طریق اپلیکیشن‌های آیفون و آیپد، شرکت اپل تصمیم گرفت با توسعه‌دهندگان آن‌ها برخورد نماید.
سرویس آنالیز The App Analyst در گزارشی جدید مدعی شده است بعضی از شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری از ابزارهای تجزیه‌وتحلیلی بکار می برند که هر حرکت کاربر را در اپلیکیشن‌ها ذخیره می نماید. اخبار تازه حاکی از آن است که شرکت اپل به توسعه‌دهندگان پیغام داده است که کدهای ردیابی خود را از اپلیکیشن‌ها حذف نمایند. احتمال حذف اپلیکیشن‌از اپ‌استور  درصورتی‌که آن‌ها طبق درخواست این شرکت عمل نکنند، وجود خواهد داشت.
این خبر از آن جهت مهم است که بیشتر اپلیکیشن‌ها برای ضبط حرکات کاربر در حین استفاده، از او اجازه دسترسی نمی گیرند. این کار دقیقا خلاف سیاست‌های نظارتی شرکت اپل در اپ‌استور بوده است.  سخنگوی اپل در مصاحبه با خبرنگاران مذکور گفته است: قوانین آن‌ها توسعه‌دهندگان را ملزم خواهد کرد تا درصورت انجام هرگونه ضبط اقدامات، باید اجازه‌ی کاربر را دریافت نمایند.
در ادامه‌به این نکته می‌رسیم که ابزار ردگیری مدنظر، اطلاعات را با پوشش برای توسعه‌دهندگان ذخیره می‌کند. علاوه بر این ها، برخی گزارشات نشان‌دهنده‌ی افشای برخی اطلاعات همانند پاسپورت و کارت اعتباری کاربران در تعدادی از سرویس‌ها بوده است. سخنگوی اپل همچنین اعلام کرده است که اپل به سرعت با توسعه‌دهندگان آن سرویس‌ها تماس برقرار کرده و در صورت لزوم، اقداماتی جدی علیه آن‌ها انجام خواهد داد.  در یک مورد از این برخوردها، کوپرتینویی‌ها به توسعه‌دهنده گفته اند فقط یک روز برای حذف کد مذکور وقت خواهند داشت و باید اپلیکیشن را دوباره ثبت نمایند. اگر آن‌ها در مدت گفته‌شده کدها را حذف ننمایند، اپلیکیشن از اپ‌استور حذف خواهد شد.
گلس‌باکس (Glassbox) شرکتی است که فناوری موردنیاز توسعه‌دهندگان را برای ردیابی فعالیت کاربران عرضه نموده است. تعدادی از شرکت‌های طرف قرارداد این سرویس شرکت هایی مانند Air Canada ،Abercrombie & Fitch ،Expedia و Hotels.com  می باشند که همگی سرویس‌های مشهوری عرضه می نمایند. فناوری گلس‌باکس به شرکتها مجوز می دهد تا فعالیت‌های کاربر را به نحوی بازپخش نمایند و از روند کار او با اپلیکیشن شناخت دقیقی به‌دست آورند.
گلس‌باکس در دفاع از خود به منبع خبر (Engadget) اعلام کرده مشتریانش از کاربران به‌هیچ‌وجه جاسوسی نخواهند کرد و برای پوشش‌دهی اطلاعات دریافتی از کاربران، ابزار لازم دراختیار آن‌ها قرار گرفته است. علاوه بر این ها، گلس باکس ادعا کرده اطلاعات کاربران با هیچ شرکت سوم‌شخصی به‌اشتراک گذاشته نشده است و به‌صورت صد در صد امن، حفظ و رمزگذاری شده است. متن کامل دفاعیه گلس‌باکس به شرح زیر می باشد:
گزارش تک‌کرانچ نگرانی‌های درک پذیری را به‌همراه داشته است. البته، آن گزارش به‌صورت ناقص به مسئله می‌پردازد و به مزایای ارائه‌شده به مشتریان ما و کاربران آن‌ها و نیز ابزارها و ظرفیت‌های امنیتی گلس‌باکس اشاره‌ای نمی‌کند.
گلس‌باکس و مشتریانش میلی به جاسوسی از کاربران و مصرف‌کنندگان خدمات نداشته و نخواهند داشت. تنها هدف ما بهبود تجربه‌ی آنلاین کاربران است. گلس‌باکس از بدو تأسیس، ابزارهای مفید بسیاری برای تحلیل اعمال کاربر دراختیار اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها گذاشته که تاکنون، به بهبود میلیون‌ها تجربه‌ی کاربری انجامیده است. با استفاده از ابزارهای ما و اطلاعات دریافت‌شده به شرکت‌ها کمک می‌کند درک بهتری از شیوه‌ی استفاده‌ی کاربران از سرویس‌ها داشته باشند. به‌علاوه، آن‌ها مشکلات خود را نیز بهتر درک خواهند کرد.
ما حامیان جدی حریم خصوصی و امنیتی کاربران هستیم. گلس‌باکس ابزارهایی به مشتریانش عرضه می‌کند که توانایی پوشاندن همه‌ی بخش‌های اطلاعات شخصی کاربران را دارند. ما به‌شدت اعتقاد داریم شرکت‌های طرف قرارداد باید سیاست‌های مشخصی داشته باشند تا به کاربران اطلاع دهند عملکردشان در‌حال‌ضبط است. چنین روندی دقیقا شبیه مراکز پشتیبانی تلفنی می‌شود که به مخاطب اطلاع می‌دهند تماس ضبط می‌شود.
هیچ‌بخشی از اطلاعات جمع‌آوری‌شده‌ی مشتریان ابزارهای گلس‌باکس با شرکت‌های واسط دیگر به‌اشتراک گذاشته نمی‌شود. به‌علاوه، داده‌های هیچ منبع اطلاعاتی دیگر نیز با آن‌ها ترکیب نمی‌شود.
گلس‌باکس تابع شدیدترین قوانین و سیاست‌های حفظ و حراست از حریم خصوصی (مانند SOC2 و GDPR) است و همه‌ی داده‌های جمع‌آوری‌شده به‌وسیله‌ی ابزارهای ما با حداکثر امنیت حفظ و رمزگذاری می‌شوند. ما به مشتریان خود ابزارهایی ارائه‌می‌کنیم تا اطلاعات هر بخش از داده‌های واردشده‌ی کاربر را پوشش دهند و دسترسی کارمندان به اطلاعات کاربران را محدود کنند و گزارش کاملی از مشاهده‌ی اطلاعات تک‌تک کارمندان خود داشته باشند.
عملکرد ابزار ما با توضیح ساده‌ی ضبط فعالیت‌های کاربر و بازپخش آن تعریف نمی‌شود. برندها به‌سراغ ما می‌آیند؛ چون ابزارهای ما گزارش‌گیری از فعالیت‌های دیجیتال را با حفاظت و رمزگذاری قوی انجام می‌‌دهند. خصوصیات ابزارهای گلس‌باکس آن را بسیار ارزشمند نمی‌کند. این ارزش به‌‌دلیل جاسوسی از کاربران ایجاد نمی‌شود؛ بلکه (الف) به‌معنای کمکی برای ایجاد بهترین تجربه‌ی دیجیتال و (ب) حفظ هر دو گروه برندها و کاربران با ارائه‌ی گزارش‌های واقعی و ملموس و امن با هدف بهترکردن تجربه‌ی کاربری دیجیتال است.

خواندن 915 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 23 بهمن 1397 ساعت 12:36
کد: 335

فیلم‌ها و تصاویر منتخب

cache/resized/6195f707163b04c83c05537d70cb3fd2.jpg
طبق آخرین گزارش زنجیره‌ی تأمین چین، گوشی
cache/resized/7ad1cbb95fbfadd75a055cc880c3c34b.jpg
تحقیقات نشان داده که کم‌خوابی و استرس می
cache/resized/814180fd33e515e26ec84a893f73fd70.jpg
بعد از منتشر شدن خبری درباره‌ی
cache/resized/d9864bab44bb5e2dd1774b8e66d3b797.jpg
کمپانی اپل 12 سال می شود که به عنوان تشویق شده
cache/resized/c70a22f2279c084a80ae0583b5d0ae3f.jpg
گویا اپل تصمیم دارد که در سال ۲۰۲۰، از
cache/resized/a53d68927d79c235b5ec97b0417d0390.jpg
دستگاه بخور دوكاره دستگاه بخور دوكاره بيورر
cache/resized/3d6ce160cbf0e41f88077cdb76159de7.jpg
بر اساس تصویری که یکی از کاربران در فضای مجازی
cache/resized/3d38454bd4b572695c9077c9239283b8.jpg
لنوو با استفاده از حق استفاده از طراحی PS VR